piątek, 02 wrzesień 2016

Piknik na zakończenie lata

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnią, wakacyjną, upalną sobotę odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez sołectwo Zalesie na czele z sołtys miejscowości – Dorotą Wernicką.

Impreza przebiegała w klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Na łące przy placu zabaw wesoło rozbrzmiewały indiańskie okrzyki i aż roiło się od wystrojonych w stylowe kapelusze młodych kowbojów.

O serdeczną atmosferę zadbały miejscowe gospodynie i zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Waldemar Godlewski, który mile zaskoczył wszystkich uczestników, który przybył na piknik rowerem, zachęcając gości w rozmowach do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie obyło się bez domowego ciasta, pieczenia kiełbasek przy ognisku, waty cukrowej i innych słodkości oraz darmowych, dmuchanych atrakcji zapewnionych przez firmę Hopahop. Środki finansowe, dzięki którym takie wydarzenie mogło mieć miejsce przeznaczone były z funduszu sołeckiego.

W przyszłości organizowanie tego typu przedsięwzięć w różnych miejscach położonych na terenie gminy może stać się zwyczajową, bardzo dobrą okazją do integracji różnych środowisk, począwszy od tej lokalnej, a na ogólnogminnej skończywszy. Bo grunt to dobry sąsiad.

tekst i fot.: Małgorzata Żdanowska

Źrodło: UMiG Glinojeck

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
System komentarzy oparty o Komento